Exkurze do asijské kuchyně v Makakiko - running sushi

Posted by Nejenojidle on Čvc 24, 2011 in Recenze |

p1030392

Makakiko

asia, sushi restaurant

OC Nový Smíchov, Anděl, Praha 5

OC Palladium, Náměstí republiky, Praha 1

http://www.makakiko.cz/czmain.php

Ačkoliv mi kultura nákupních center není příjemná a jejich uniformně   stylizovaným kavárnám, bufetům a restauracím se spíše vyhýbám a zavítám sem vyjímečně, když si kupuji nějaké jídlo s sebou, pro podnik Makakiko platí vyjímka. Tady dokážu oželet okolní šum a shon, který v takových centrech panuje a v klidu si vychutnám suši, mořské plody a další lahůdky.

Makakiko running sushi má dvě pražské pobočky a to v nákupních centrech Palladium na Náměstí republiky a Nový Smíchov na Andělu. V restauracích je možno vybrat z jídelního lístku nebo zvolit variantu “sněz, co můžeš”, kdy za cenu 289 Kč při zaplacení účtu do 17 hodin nebo 398 Kč při placení později můžete vybírat z mističek s různými jídly na dvou běžících pásech tak dlouho, jak je libo a jak vám to zaplněnost žaludku dovolí.

Vždycky jsme návštěvu naplánovali tak, aby jsme se vešli do placení do 17 hodin. Nejen z důvodu, že platit částku kolem čtyř set korun na jednu osobu bez pití,  mi v prostředí nákupního centra přijde neadekvátní, ale také proto, že jsem se tady vždycky najedla tak, že k večeři jsem zvládla už jen něco velmi lehkého a jíst takto na noc by mi ani nebylo příjemné.

Na horním pásu jsou k dispozici teplá jídla např. polévka miso, grilované chobotničky na špejli, kuřecí špízky, slávky s různými omáčkami, ale také různě upravené nudle nebo skvělé grilované krevety s bylinkami, které mimo suši hodnotím jako nejlepší jídlo, co jsem tu měla. Na dolním pásu potom můžete ochutnat studené pokrmy, suši a dezerty.

Na každém stolku jsou k dispozici jídelní hůlky, speciální sojová omáčka Kikkoman, nakládaný růžový zázvor a samozřejmě wasabi. Vše, co potřebujete, abyste si mohli suši vychutnat tak, jak se jí i v Asii a jak jedině vyniknou všechny přítomné chutě… Kdybyste něco vynechali, už to prostě není ono. Rolka maki bez wasabi nebo závěrečného kousku zázvoru je jako bramborák bez česneku nebo vepřo knedlo zelo bez knedlíků..

Číšníků je v restauraci mnoho a všichni jako mravenečci korzují kolem. Jakmile vyprázdníte misku, hned jsou u vás. Někdy dokonce rychleji, než by vám bylo příjemné. V Palladiu se mi stalo, že mi všímavá obsluha vzala mističku z ruky dříve,  než jsem ji stačila položit na stůl. Nečekejte tedy žádné zázraky. Jste přece jen v nákupním centru a od stolu máte výhled na zuřivě nakupující spoluobčany, osvěžující se burgrem u “Meka”. Může se ale také jednat o specifikum asiatů. Protože např. v Řecku se zase po jídle talíře dlouho neodnášejí, což se považuje za slušné, neboť tak prokazují možnost požít náležité úcty u  ostatních hostů restaurace, kterým tak projevíte, že “na to máte”. Musím ale uznat, že i tak je obsluha příjemná, usměvavá a ochotná- např. mému spolustolovníkovi bez okolků přinesli vidličku, která se tu tak běžně nepoužívá.

Suši je podle mého názoru na dobré úrovni, ryby jsou čerstvé, chutné i na pohled a maki rolky jsou zabaleny bezchybně.

Nejsem sice žádný odborník na suši.. Což je dáno i tím, že suši je v ČR asi stále považováno za trendové  jídlo a tato atraktivita se náležitě  projevuje i na jeho ceně. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč v klasické suši restauraci za jídlo pro dva zaplatíte v řádu několika tisícovek…. Nejsem ochotna takové peníze dát a proto nemohu porovnat, zda v tomto typu restaurace chutná suši výrazně jinak…

Nejlepší suši, jaké jsem kdy jedla sice v Makakiko nemají (je to Ambiente Brasilero- více v další recenzi-poznámka), ale mít možnost ochutnat opravdu pestrou paletu darů moře, nudlí, suši a dalšího je myslím za necelých třista korun únosná cena.

S dezerty už to tak slavné není. Kolují tu např. sladký pudink s výraznou chemickou příchutí vanilky, celkem přezrálý banán přelitý jakousi levnou čokoládovou polevou, která s čokoládou nemá moc společného nebo kopeček tuctové zmrzliny vpravdě vodnaté chuti .. ale kvůli dezertům se sem člověk nevydává a body doženou tím, že vedle těchto sladkostí,  z pásu vyberete i dobré čerstvé ovoce jako meloun či ananas a ty mohou dezert směle nahradit. Jediným mínusem je dle mého přehnaná cena nápojů. Za sklenici vody zaplatíte kolem 35 Kč, pivo je asi o 10 Kč dražší.

I tak ale mohu s klidným srdcem návštěvu Makakiko doporučit, protože pokud máte tento styl kuchyně v oblibě,  určitě si dobře pochutnáte a odnesete si zase “jiný zážitek”.

Hodnocení:

**** gurmánská bomba

***   velmi dobré

**     průměrné

*       jednou a dost!

Hodnocení Makakiko- running sushi - ***

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

Comments are closed.

Copyright © 2018 Blog nejen o jídle All rights reserved. Theme by Laptop Geek.